Vedení střediska

Hlavním úkolem vedení střediska je koordinovat činnost oddílů jak po organizační stránce tak i po té výchovné a poskytovat nutné zázemí. Vedoucí se starají o zajištění potřebných smluv, o podávání žádostí a o další hospodářsko – organizační záležitosti. Vedení střediska i oddílů se pravidelně vzdělává na kvalitních kurzech.

Ing. Jan Pavliš – Honni

Vedoucí střediska

Se skautingem jsem začal již ve 4 letech, kdy mě rodiče posílali na pár dní za starší sestrou k 3. dívčímu oddílu na letní tábor. Tehdy jsem nevěděl co skaut je, že slovo stan mě nemusí děsit a že záchod nemusí být vždy splachovací, ovšem to, že tahle část prázdnin bude plná zábavy, jsem tušil.

Nyní je mi 25 let, mám vystudovanou vysokou školu VUT v oboru Technologie a průmyslový management a pracuji na pozici plánování výroby. K mým zálibám patří především týmové sporty, filmy a cestování.

Ve skautu jsem si prošel od vedoucího vlčácké družiny, přes vypomáhání s vedením oddílu, až do nynějšího zástupce vedoucího střediska. Nemyslím si, že touhle pozicí moje cesta ve skautu končí, a nestačím se divit, kolik nových zkušeností mi tenhle „dětský koníček“ ještě přinese.

František Hynšt – Forrest

Zástupce vedoucího střediska

Do skautu jsem poprvé přišel v roce 2006 díky kamarádovi, se kterým jsem jezdil do školy. Od té doby prošel mnoha zkušenostmi a výzvami. Po přechodu ze skautů jsem se rozhodl převzít vedení družin vlčat na Mozolkách a později v klubovně v Kropoli. Během této doby jsem se také účastnil kurzů, abych doplnil své skautské vzdělání a získal nové dovednosti pro další práci.

Vedl jsem letní tábory po několik let a zastával pozici zástupce vedoucího oddílu, kde jsem se podílel na organizaci a plánování aktivit pro skauty. Můj osobní život se odehrává v IT firmě v Brně, kde pracuji jako UX designer / Project manager. Ve volném čase se věnuji sportu, chodím po horách, fotím hvězdy, hraji na kytaru a trénuji triatlon.